Gripex Max, filmomhulde tabletten, 10 st.
Beschrijving
Beschrijving
Gripex Max is een geneesmiddel in tabletvorm dat drie werkzame stoffen bevat die pijn, koorts, hoest en een loopneus bestrijden.
Samenstelling
De werkzame stoffen van het geneesmiddel zijn paracetamol ( Paracetamolum ), pseudoefedrinehydrochloride ( Pseudoephedrini hydrochloridum ) en dextromethorfanhydrobromide ( Dextromethorphani hydrobromidum ).
Elke filmomhulde tablet bevat 500 mg paracetamol, 30 mg pseudoefedrinehydrochloride en 15 mg dextromethorfanhydrobromide.
De overige ingrediënten zijn: tabletkern: povidon, microkristallijne cellulose, crospovidon, gepregelatiniseerd zetmeel, stearinezuur, colloïdaal watervrij siliciumdioxide. coating: (Opadry Yellow 03B12395): hypromellose, titaandioxide (E 171), tartrazine-aluminiumlak (E 102), macrogol 400. drukinkt: (Opacode Black S-1-17823): schellak, zwart ijzeroxide (E 172), N-butylalcohol, isopropylalcohol, ammoniumhydroxide, propyleenglycol.
Dosering
Dit is een geneesmiddel. Gebruik het voor uw eigen veiligheid volgens de bijsluiter. Overschrijd de maximale dosis niet. Raadpleeg bij twijfel uw arts of apotheker.
Volwassenen en jongeren ouder dan 12 jaar: 1 tot 2 tabletten, 3-4 keer per dag, oraal innemen.
Gebruik niet meer dan 8 tabletten per dag.
Actie
De werking van Gripex Max is te danken aan de eigenschappen van de actieve stoffen: paracetamol heeft een koortsverlagende en pijnstillende werking, dextromethorfan heeft een hoestonderdrukkende werking en pseudoefedrine herstelt de doorgang van de neus.
Indicaties
Gripex Max is geïndiceerd voor de kortdurende behandeling van ernstige symptomen van verkoudheid, griep en griepachtige aandoeningen zoals: koorts, hoofdpijn, keelpijn, spier- en gewrichtspijn, loopneus en droge hoest.
Contra-indicaties
Gebruik Gripex Max niet: als u allergisch bent voor paracetamol, pseudoefedrinehydrochloride, dextromethorfanhydrobromide of een van de andere bestanddelen van dit geneesmiddel; als u andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten; als u MAO-remmers gebruikt (geneesmiddelen die onder andere worden gebruikt tegen depressie), en ook niet binnen 2 weken na het stoppen met het gebruik ervan; als u een aangeboren glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie heeft; als u ernstig nier- of leverfalen heeft; als u ernstige hypertensie heeft; als u ischemische hartziekte heeft; bij alcoholisme; bij astma; tijdens zwangerschap en borstvoeding; bij kinderen jonger dan 12 jaar.
Bijwerkingen
Zoals alle geneesmiddelen kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen veroorzaken, hoewel niet iedereen daar last van krijgt.
Zelden voorkomend (1 tot 10/1000 patiënten): vermoeidheid, duizeligheid; misselijkheid en braken.
Zeldzaam (1 tot 10/10.000 patiënten): overgevoeligheidsreacties: allergisch oedeem, anafylactische reactie; allergische huidreacties, roodheid van de huid, uitslag.
Zeer zeldzaam (bij minder dan 1 op 10.000 patiënten): stoornissen in de bloedcelproductie: verminderd aantal granulocyten in het bloed, afwezigheid van granulocyten in het bloed, verminderd aantal bloedplaatjes; bronchiale astma-aanval; leverbeschadiging, meestal als gevolg van een overdosis; nierkoliek, necrose van de nierpapillen, acuut nierfalen, nierstenen; hallucinaties.
Bijwerkingen met een onbekende frequentie (de frequentie kan niet worden geschat op basis van de beschikbare gegevens): slaperigheid; verhoogde hartslag; licht verhoogde bloeddruk; problemen met urineren, urineretentie, vooral bij patiënten met prostaatvergroting.
Waarschuwingen en voorzorgsmaatregelen
Gripex Max bevat tartrazine (E 102), wat allergische reacties kan veroorzaken.
Niet bewaren boven 25 °C.
Bewaar het geneesmiddel buiten het zicht en bereik van kinderen.
Gebruik van andere medicijnen
Vertel uw arts of apotheker over alle medicijnen die u gebruikt, onlangs hebt gebruikt of mogelijk gaat gebruiken.
Gripex Max kan een wisselwerking hebben met: andere geneesmiddelen die paracetamol, metoclopramide, propantheline, zidovudine, MAO-remmers (gebruikt voor de behandeling van depressie) bevatten, ook tot 2 weken na het einde van de therapie, anticoagulantia, geneesmiddelen die het levermetabolisme verhogen (sommige slaapmiddelen, anti-epileptica, rifampicine), chlooramphenicol, albuterol, amitriptyline, sympathicomimetische geneesmiddelen (geneesmiddelen die decongestie veroorzaken, de eetlust onderdrukken of psychostimulantia bevatten), antacida, antihypertensiva, digitalisglycosiden, fluoxetine, paroxetine, kinidine, terbinafine, amiodaron, flecainide, propafenon, sertraline, bupropion, methadon, cinacalcet, haloperidol, perfenazine, thioridazine en furazolidine.
Neem het medicijn in met eten en drinken.
Voeding heeft geen significante invloed op de opname van het geneesmiddel.
U mag geen alcohol drinken tijdens het gebruik van dit medicijn.
Zwangerschap en borstvoeding
Als u zwanger bent of borstvoeding geeft, denkt dat u zwanger bent of van plan bent een kind te krijgen, vraag dan uw arts of apotheker om advies voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
Gripex Max is niet geschikt voor gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding.
Gebruik van het geneesmiddel bij kinderen en adolescenten
Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 12 jaar.
Het besturen en bedienen van machines
Wees tijdens het gebruik van Gripex Max voorzichtig met autorijden of het bedienen van machines.
Eigenschappen
| Productcode | 760860 |
| Categorie | Schoonheid en Verzorging, Dermatologie |
| Productlijn | Gripex |
| Bereik | Max |
| Hoeveelheid | 10 |
| Producttype | Tabletten |
| Levering vanaf | Polen |
Gripex Max, filmomhulde tabletten, 10 st.
Gripex Max, filmomhulde tabletten, 10 st.
Laat uw e-mailadres achter, dan informeren wij u zodra het product weer op voorraad is!
Productbeoordelingen
Alle beoordelingen
Er zijn geen beoordelingen voor dit product.