Ibum Zatoki Max, 400 mg + 60 mg, filmomhulde tabletten, 12 st.
Beschrijving
Beschrijving
Ibum Zatoki Max is een geneesmiddel dat wordt gebruikt voor de behandeling van pijn die gepaard gaat met verstopte sinussen.
Samenstelling
De werkzame stoffen in het geneesmiddel zijn ibuprofen en pseudoefedrine.
1 tablet bevat 400 mg ibuprofen en 60 mg pseudoefedrinehydrochloride.
Hulpstoffen : lactosemonohydraat, microkristallijne cellulose, gesilicificeerde microkristallijne cellulose (een mengsel van microkristallijne cellulose en colloïdaal watervrij siliciumdioxide), natriumzetmeelglycolaat (type A), colloïdaal watervrij siliciumdioxide, magnesiumstearaat, Opadry II 85 F1 84 22 Witte coating: polyvinylalcohol, macrogol 3350, talk, titaandioxide (E 171).
Dosering
Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in de bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u heeft verteld. Raadpleeg uw arts of apotheker als u twijfelt.
Het geneesmiddel wordt oraal ingenomen. De aanbevolen dosering is:
Volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar: 1 tablet elke 4 uur na de maaltijd. Niet meer dan 3 tabletten per dag innemen (maximale dagelijkse dosis van 1200 mg ibuprofen en 180 mg pseudoefedrinehydrochloride, verdeeld over meerdere doses). Verlaag de dosis tot ½ tablet als deze voldoende is om de symptomen te verlichten.
Ouderen: Er is geen doseringsaanpassing nodig, tenzij de nier- of leverfunctie is verminderd. In dat geval dient de arts de dosering individueel vast te stellen.
Gebruik de laagst effectieve dosis gedurende de kortst mogelijke periode om de symptomen te verlichten. Dit verkleint het risico op bijwerkingen.
Raadpleeg een arts als u dit medicijn langer dan 3 dagen nodig heeft of als de symptomen verergeren.
Actie
Ibum Zatoki Max combineert de werking van twee ingrediënten: ibuprofen, een niet-steroïde anti-inflammatoir geneesmiddel (NSAID), en pseudoefedrine, een sympathicomimetisch geneesmiddel. Ibuprofen heeft pijnstillende, koortsverlagende en ontstekingsremmende effecten. Pseudoefedrine ontlast de slijmvliezen van de bovenste luchtwegen. Het maakt de neus en bijholten vrij en vermindert de slijmproductie.
Indicaties
Ibum Zatoki Max is bedoeld voor incidenteel gebruik ter verlichting van de symptomen van neus- en bijholteverstopping, gepaard gaande met hoofdpijn, pijn als gevolg van bijholteverstopping en koorts als gevolg van griep of verkoudheid.
Contra-indicaties
Wanneer Ibum Zatoki Max niet te gebruiken
- Als u allergisch bent voor ibuprofen, pseudoefedrine of een van de andere bestanddelen van dit geneesmiddel,
- bij patiënten die ooit allergische symptomen zoals rhinitis, urticaria of bronchiale astma hebben ervaren na het gebruik van acetylsalicylzuur of andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen.
- bij patiënten met een actieve of voorgeschiedenis van maag- en/of duodenumzweer, perforatie (gat) of bloeding, ook na gebruik van NSAID's.
- bij patiënten met een bloedingsdiathese (bloedingsneiging),
- bij patiënten met ernstig leverfalen, ernstig nierfalen of ernstig hartfalen,
- bij patiënten met ernstige hart- en vaatziekten, tachycardie (verhoogde hartslag), hypertensie, angina pectoris,
- bij patiënten die last hebben van urineretentie,
- bij patiënten met hyperthyreoïdie,
- bij patiënten met nauw-hoekglaucoom,
- Bij patiënten met een voorgeschiedenis van hersenbloeding of met risicofactoren die het risico op een hersenbloeding kunnen verhogen, bijvoorbeeld het gebruik van vaatvernauwende middelen of andere orale of nasale decongestiva.
Bijwerkingen
Zoals alle geneesmiddelen kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen veroorzaken, hoewel niet iedereen daar last van krijgt.
Zeldzaam (1 tot 10 patiënten op 1.000):
- Hoofdpijn, indigestie, buikpijn, misselijkheid, netelroos en jeuk.
Zeldzaam (1 tot 10 patiënten op 10.000):
- diarree, winderigheid, constipatie, braken, gastritis,
- duizeligheid, slapeloosheid, agitatie, prikkelbaarheid en vermoeidheid,
- Zwelling als gevolg van aandoeningen aan de nieren en urinewegen.
Zeer zeldzaam (komt voor bij minder dan 1 op de 10.000 patiënten):
- Teerachtige ontlasting, bloedbraken, ulceratieve stomatitis, verergering van colitis en de ziekte van Crohn - maag- en/of duodenumzweer, gastro-intestinale bloeding en perforatie, soms fataal, vooral bij ouderen
- In geïsoleerde gevallen werden depressie, psychotische reacties, tinnitus en aseptische meningitis gemeld.
- Dysurie (moeilijk urineren), verminderde urineproductie, nierfalen, necrose van de nierpapillen, verhoogde serumureumconcentratie
- leverfunctiestoornissen, vooral bij langdurig gebruik
- Afwijkingen in het bloedbeeld (anemie, leukopenie, trombocytopenie, agranulocytose). De eerste symptomen zijn onder andere koorts, keelpijn, oppervlakkige zweren in het mondslijmvlies, griepachtige verschijnselen, vermoeidheid en bloedingen (bijv. blauwe plekken, petechiën, purpura, neusbloedingen).
- erythema multiforme, Stevens-Johnson-syndroom, toxische epidermale necrolyse
- Ernstige overgevoeligheidsreacties zoals zwelling van het gezicht, de tong en het strottenhoofd, kortademigheid, tachycardie (verhoogde hartslag), hypotensie (plotselinge bloeddrukdaling), shock; verergering van astma en bronchospasmen.
- Bij patiënten met reeds bestaande auto-immuunziekten (systemische lupus erythematosus, gemengde bindweefselziekte) zijn tijdens behandeling met ibuprofen enkele gevallen gemeld van symptomen die lijken op aseptische meningitis, zoals een stijve nek, hoofdpijn, misselijkheid, braken, koorts en desoriëntatie.
Waarschuwingen en voorzorgsmaatregelen
- Dit geneesmiddel bevat lactose. Als uw arts u heeft verteld dat u een intolerantie voor bepaalde suikers heeft, neem dan contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.
- Oedeem, hypertensie en hartfalen zijn gemeld in verband met therapie met hoge doses NSAID's. Het gebruik van medicijnen zoals Ibum Zatoki Max kan gepaard gaan met een licht verhoogd risico op een hartaanval (myocardinfarct) of beroerte.
- Gelijktijdig en langdurig gebruik van pijnstillers kan leiden tot nierschade met het risico op nierfalen (resolute nefropathie).
- Net als bij andere stimulerende middelen voor het centrale zenuwstelsel bestaat er bij het gebruik van pseudoefedrine een risico op misbruik.
- Mensen die tegelijkertijd andere NSAID's gebruiken, waaronder COX-2-remmers, en ouderen lopen een groter risico op bijwerkingen.
Gebruik van andere medicijnen
Vertel uw arts over alle medicijnen die u gebruikt, onlangs hebt gebruikt of van plan bent te gebruiken.
Ibum Zatoki Max kan een wisselwerking hebben met:
- anticoagulantia
- acetylsalicylzuur, andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen of corticosteroïden
- antihypertensiva en diuretica
- Neusdecongestiva (oraal of intranasaal) – fenylefrine, efedrine, fenylpropanolamine
- lithium
- methotrexaat
- antacida
- monoamineoxidase-remmer en tot 14 dagen na het stoppen met het innemen van deze remmer.
- dopamine receptoragonisten, ergotalkaloïdederivaten – bromocriptine, cabergoline, lisuride, pergolide
- Dopaminerge vasoconstrictieve geneesmiddelen – dihydroergotamine, ergotamine, methylergometrine
- linezolid
- eetlustremmers
- amfetamine-achtige psychostimulantia
- tricyclische antidepressiva
Neem het medicijn in met eten en drinken.
Het medicijn moet na de maaltijd worden ingenomen.
Zwangerschap en borstvoeding
Het gebruik van dit geneesmiddel is gecontra-indiceerd bij zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.
Als u zwanger bent of borstvoeding geeft, denkt dat u zwanger bent of van plan bent een kind te krijgen, overleg dan met uw arts. Uw arts zal bepalen of u dit geneesmiddel gedurende deze periode kunt gebruiken.
Invloed op laboratoriumtests
Let op voor sporters: pseudoefedrine kan een positieve dopingtest veroorzaken.
Impact op de vruchtbaarheid
Dit medicijn kan de ovulatie negatief beïnvloeden. Dit effect is van voorbijgaande aard en verdwijnt na het stoppen van de behandeling.
Gebruik van het geneesmiddel bij kinderen en adolescenten
Niet toedienen aan kinderen jonger dan 12 jaar. Bij gedehydrateerde patiënten – adolescenten van 12 tot 18 jaar – bestaat er een risico op nierfunctiestoornis.
Het besturen en bedienen van machines
Wees tijdens het gebruik van dit geneesmiddel voorzichtig met autorijden of het bedienen van machines.
Eigenschappen
| Productcode | 761796 |
| Categorie | Medische hulpmiddelen, Medisch-technische en medische benodigdheden |
| Productlijn | Ibum |
| Hoeveelheid | 12 |
| Producttype | Tabletten |
| Levering vanaf | Polen |
Ibum Zatoki Max, 400 mg + 60 mg, filmomhulde tabletten, 12 st.
Ibum Zatoki Max, 400 mg + 60 mg, filmomhulde tabletten, 12 st.
Laat uw e-mailadres achter, dan informeren wij u zodra het product weer op voorraad is!
Productbeoordelingen
Alle beoordelingen
Er zijn geen beoordelingen voor dit product.